امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ - 09:59

Afrang Khabar

1403/4/19 21:59

وزیر نیرو گفت: خاموشی برق به‌ویژه بخش خانگی به همکاری مصرف‌کنندگان بستگی دارد، در صورتی که مردم همانند سال‌های قبل همکاری کنند، بدون هیچ دغدغه‌ای برق را تأمین می‌کنیم.

قطع برق به رفتار مشترکان بستگی دارد

به گزارش افرنگ خبر /«علی‌اکبر محرابیان» با اشاره به افزایش متوسط دمای کشور و شدت تقاضای برق گفت: در روز‌های اخیر ثبت رقم بیش از ۷۶ هزار مگاوات تقاضای برق را داشتیم و این در حالی است که سال گذشته در چنین ایامی میزان تقاضای برق حدود ۷۱ هزار مگاوات بود، به عبارتی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج هزار مگاوات رشد مصرف برق داشته‌ایم.

وی افزود: تاکنون شبکه سراسری به صورت پایدار برق را تأمین کرده است و برای تداوم این شرایط ضرورت دارد همه مصرف‌کنندگان همکاری کنند و مصارف مازاد را کاهش دهند تا بتوانیم برق را به صورت پایدار برای تمام بخش‌ها تأمین کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به رشد بیش از ۷ درصدی مصرف برق در کشور بیان کرد: خاموشی برق به‌ویژه بخش خانگی به همکاری مصرف‌کنندگان و اصلاح مصرف مردم بستگی دارد. صنعت برق مطابق با رفتار معمول مشترکان برنامه‌‌ریزی می‌کند. امسال رفتار مصرفی افزایش چشم‌گیری داشته است و در صورتی که همکاری مردم همانند سال‌های قبل باشد، بدون هیچ دغدغه‌ای برق را تأمین می‌کنیم ولی اگر مصارف به همین منوال افزایشی باشد، امیدواریم که افزایشی نشود.

کلید واژه

Alternate Text

ارسال نظرات

نام

captcha

نظر شما