امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ - 10:16

Afrang Khabar

1403/4/2 22:16

بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت برای همه افراد ناسالم شد.

ناسالم شدن هوای پایتخت برای همه افراد

به گزارش افرنگ خبر /بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوای پایتخت عصر امروز شنبه ۲ خرداد بر روی عدد ۱۵۶ و قرمز قرار گرفت و هوا برای همه افراد ناسالم شد

در ایستگاه‌های هواشناسی سوهانک در منطقه یک، تربیت مدرس در منطقه ۶ و شهرک چشمه در منطقه ۲۲ هوا در شرایط بسیار ناسالم و بنفش قرار دارد. در ۷ ایستگاه هم هوا در وضع قرمز و ناسالم برای همه افراد قرار دارد و در ۷ ایستگاه هوا برای افراد حساس آلوده است. در سه ایستگاه هم هوا قابل قبول است. در هچ ایستگاهی هوا پاک نیست.

به دلیل قرار گرفتن شاخص آلودگی هوا در چنین شرایطی، افراد باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند. به بیماران قلبی و ریوی، بانوان باردار و سالمندان توصیه شده از تردد غیرضروری شهری خودداری کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته شاخص کیفیت هوای پایتخت بر روی عدد ۹۳ قرار داشت و هوا در وضع مطلوب و قابل قبول بود.

پایتخت‌نشینان از ابتدای امسال تاامروز، پنچ روز هوای پاک، ۷۸ روز هوای سالم، ۱۱ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱ روز هوای ناسالم برای همه افراد را استنشاق کرده‌اند.سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی در مجموع ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا «پاک»، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا «قابل قبول یا متوسط»، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا «ناسالم برای گروه‌های حساس»، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا «ناسالم»، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا «بسیار ناسالم» و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا «خطرناک» است.

ارسال نظرات

نام

captcha

نظر شما