امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ - 09:27

Afrang Khabar

1402/10/12 21:27

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تهران گفت: از ابتدای مهر ماه و در سال آبی جدید، تهران وارد چهارمین سال خشکسالی شده و این موضوع سد‌های ۵ گانه تهران را تحت تاثیر قرار داده است.

وقوع چهارمین سال خشکسالی در تهران

به گزارش افرنگ خبر /محسن اردکانی افزود: میانگین بارندگی سالیانه که در استان تهران ۲۸۰ میلیمتر بوده در سال گذشته به ۱۹۰ میلیمتر رسیده است و میزان بارندگی در ۳ ماه پاییز نسبت به پاییز سال گذشته ۹ درصد کاهش داشته است.

آقای اردکانی اضافه کرد: رقم بارندگی در تهران نسبت به میانگین بلند مدت٬ ۵۵ درصد کاهش داشته است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران٬ با اشاره به اهمیت صرفه جویی در مصرف آب گفت: مصرف آب هر شهروند تهرانی ۲۵۰ لیتر در شبانه روز است در حالی که این رقم برای شهروندان شهرهای پربارش با میانگین ۷۵۰ میلیمتر در سال٬ تقریبا ۱۶۰ لیتر در شبانه روز است که البته با صرفه جویی ۱۰ درصدی از سوی شهروندان تهرانی٬ می‌توانیم این کم آبی را به راحتی پشت سر بگذاریم.
آقای اردکان افزود: تلاش شرکت آب و فاضلاب٬ مدیریت مصرف آب است. در وضعیت نرمال سد‌ها باید ۷۵۰ میلیون متر مکعب ذخیره داشته باشند که این موضوع بارندگی ۲۸۰ میلیمتری در سال را می‌طلبد که در حال حاضر وجود ندارد.
وی تصریح کرد: سالی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب در شهر تهران توزیع می‌شود که با ۱۰ درصد کاهش مصرف هر شهروند تهرانی٬ ۱۲۰ میلیون متر مکعب صرفه جویی خواهد شد که این رقم معادل یک و نیم برابر سد لتیان تهران است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران خاطر نشان کرد: افزایش دمای امسال ارتباط مستقیم با مصرف آب دارد و در حال حاضر بارش باران هم در تهران ۵۵ درصد زیر حد نرمال بوده است.
وی در پایان تاکید کرد: با همه این اوصاف٬ بحث نوبت بندی آب در دستور کار نیست، اما تعدیل فشار در شبکه و مدیریت توزیع در دستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار دارد.

ارسال نظرات

نام

captcha

نظر شما