امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ - 09:30

Afrang Khabar

1402/1/21 21:30

یافته‌های دانشمندان نشان می‌دهد که استفاده از تلفن همراه بیش از ۳ ساعت در نوجوانان منجر به بروز مشکلاتی برای سلامتی می‌شود.

ضررهای استفاده از تلفن همراه در نوجوانان

به گزارش افرنگ خبر /به نقل از گجت ۳۶۰، به دلیل محبوبیت گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها و همچنین رشد کانال‌های تلویزیونی، بازی‌های رایانه‌ای و برنامه‌های آموزشی، کودکان و نوجوانان زمان بیشتری را صرف نگاه کردن به صفحه‌نمایش می‌کنند، این اتفاق می‌تواند منجر به کمردرد و مسائل دیگر شود.

مطالعه محققان برزیلی که در مجله علمی Healthcare منتشر شد، چندین عامل خطر برای سلامت ستون فقرات را شناسایی کرد، مانند نگاه کردن به صفحه نمایش برای بیش از سه ساعت در روز، نزدیکی چشم به صفحه نمایش و نشستن یا دراز کشیدن روی شکم.
این درد در گروه‌های سنی مختلف سراسر جهان رایج است و شیوع آن بین ۱۵ تا ۳۵ درصد در بزرگسالان و ۱۳ تا ۳۵ درصد در کودکان و نوجوانان است. رشد استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی در طول همه گیری کووید-۱۹ به وضوح این مشکل را بدتر کرد. بر اساس تحقیقات متعدد، عوامل خطر مرتبط با درد مهره‌های پشتی و یا قفسه سینه ای عبارتند از: فیزیکی، فیزیولوژیکی، روانی و رفتاری. همچنین شواهد قوی از تأثیر فعالیت بدنی، عادات کم تحرکی و اختلالات روانی بر سلامت ستون فقرات وجود دارد. همه این عوامل در آخرین بررسی جهانی شواهد و دستورالعمل‌های سازمان بهداشت جهانی (WHO) حیاتی تلقی می‌شوند.
بر اساس این مقاله، اطلاعات در مورد عوامل خطر برای درد مهره‌های پشتی و یا قفسه سینه ایی در دانش‌آموزان دبیرستانی مهم است، زیرا کودکان و نوجوانان مبتلا به کمردرد غیرفعال‌تر هستند، پیشرفت تحصیلی کمتری دارند و مشکلات روانی اجتماعی بیشتری دارند.

ارسال نظرات

نام

captcha

نظر شما