امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ - 10:03

Afrang Khabar

1401/11/27 22:3

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: یکی دیگر از مشکلاتی که می‌تواند برای استان تهران در سال آینده مشکل ایجاد کند بحث آب است.

«آب» دومین مشکل استان تهران بعد از «مهاجرت»

به گزارش افرنگ خبر /علاءالدین ازوجی درباره بودجه سال ۱۴۰۲ استان تهران با تأکید بر اینکه به طور متوسط ۲۶ درصد از اعتبارات تملک کشور افزایش یافته و در استان تهران نیز تقریبا به همین میزان رشد داشته، گفت: با توجه به موارد مطرح شده پیش بینی ما این است که برای سال آینده به بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی برای استان تهران نیاز داریم.


ازوجی ادامه داد: علاوه بر اعتبارات استانی و اعتبارات سفر رییس جمهوری یک سری اعتبارات ملی نیز داریم و این اعتبارات برای طرحهای ملی است که در استان تهران مستقر هستند و به طور متوسط سالانه برای این طرحها ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به استان تهران تزریق می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به موضوع مهاجرت به استان تهران به عنوان یک معضل گفت: مهمترین مشکلی که در استان تهران با آن مواجه هستیم موضوع مهاجرت است و مشکل اول استان تهران مهاجرت است. یکی دیگر از مشکلاتی که می‌تواند برای استان تهران در سال آینده مشکل ایجاد کند بحث آب است. ما اعتبارات بسیار خوبی را در بحث آب تأمین کرده‌ایم و سیاست‌گذاری دولت در این قسمت این است که مشکلات را در حوزه آب و فاضلاب به حداقل برساند؛ البته سرمایه‌گذاری‌های زیادی در این خصوص صورت گرفته است. بخش عمده‌ای از اعتبارات طرحهای سفر نیز برای آب و فاضلاب هزینه شده است.

 ازوجی درباره سند آمایش سرزمین استان تهران نیز اظهار کرد: سند آمایش سرزمینی را در استان تهران برای سال ۱۴۲۴ تهیه کرده‌ایم که در سال ۱۳۹۹ تصویب شده و در سال ۱۴۰۰ کار اجرای آن آغاز شده است. سند آمایش سرزمین یک سند بلند مدت بالادستی است که هم جغرافیای اقتصادی استان تهران را مطرح می‌کند و هم شکل‌بندی کلان نظام فضایی استان را تشریح و نظام سلسله‌مراتبی و نظام سکونت‌گاهی را مشخص می‌کند و هم الگوی توزیع خدمات اجتماعی را براساس شهرستان‌های مختلف در نظر می‌گیرد و یک سری اهداف بنیادین در این سند آمایش تعیین شده و در قالب تقسیم کار برای سازمان‌ها درجهت توسعه استان در نظر گرفته شده است.

 
 
 

ارسال نظرات

نام

captcha

نظر شما